Glukosamin

Glukosamin (C6H13NO5) je tělu vlastní látka. Jedná se o bazický derivát glukózy, který vzniká náhradou hydroxylové skupiny za skupinu aminovou. Patří do skupiny tzv. SYSADOA - symptomaticky pomalu působící léky při osteoartóze. Komerčně je glukosamin dostupný  zejména ve formě stabilních solí, nebo jako N-acetylglukosamin.

Více informací

MSM

MSM (C6H13NO5) je tělu vlastní látka. Jedná se o bazický derivát glukózy, který vzniká náhradou hydroxylové skupiny za skupinu aminovou. Patří do skupiny tzv. SYSADOA - symptomaticky pomalu působící léky při osteoartóze. Komerčně je glukosamin dostupný  zejména ve formě stabilních solí, nebo jako N-acetylglukosamin.

Více informací

Fosfolipidy

Fosfolipidy jsou živiny, které mají hluboký význam pro život. Jsou to důležité stavební jednotky pro všechny buňky v těle a jejich funkce jsou tak zásadní pro životní procesy, že s největší pravděpodobností byly součástí života od jeho prvopočátků.

Více informací

Kyselina vinná

Kyselina vinná je bílá, krystalická, organická kyselina s pravotočivou nebo levotočivou chemickou strukturou. Přirozeně se vyskytuje pouze v pravotočivé podobě. Samostatně nebo v kombinaci s draslíkem, vápníkem a hořčíkem se nachází v řadě druhů ovoce (například v citrusech) a je jednou z nejdůležitějších kyselin obsažených ve vinných hroznech.

Více informací

Lecitin

Lecitin se nachází jako přirozená složka v recepturách mnoha výrobků. Největší využití nachází v potravinářství, zejména v pekárenství, při výrobě cukrovinek, margarínu, čokolády či instantních potravin. Značné uplatnění nalézá lecitin také ve farmaceutickém a kosmetickém průmyslu, při výrobě krmiv ale i v dalších oborech.

Více informací

Vápník / Hořčík

Vápník patří mezi biogenní prvky, které jsou nezbytné pro všechny živé organismy. V tělech obratlovců je základní součástí kostí a zubů, nachází se ale i ve svalech, krvi a dalších tělesných tkáních. V lidské potravě představuje vápník velmi významnou složku.

Více informací

Želatina

Želatina je přírodní rozpustná bílkovina. Vyrábí se částečnou hydrolýzou kolagenu zejména z vepřových či hovězích kůží, případně kostí. Pro speciální účely se vyrábí také želatina rybí. Při její výrobě dochází vařením surovin s vysokým obsahem kolagenu k jeho přeměně na glutin, tedy látku s výraznými želírujícími vlastnostmi.

Více informací