Glukosamin (C6H13NO5) je tělu vlastní látka. Jedná se o bazický derivát glukózy, který vzniká náhradou hydroxylové skupiny za skupinu aminovou. Patří do skupiny tzv. SYSADOA – symptomaticky pomalu působící léky při osteoartóze. Komerčně je glukosamin dostupný zejména ve formě stabilních solí, nebo jako N-acetylglukosamin.

Velmi časté uplatnění nalézá glukosamin v léčebných prostředcích a doplňcích stravy, které se užívají při léčení artrózy. Využívá se přitom jako pomocná látka ke zmírnění zánětů a bolestí kloubů a šlach. Podstata působení glukosaminu spočívá v pozitivním ovlivnění metabolických dějů probíhajících v chrupavce. Glukosamin sulfát přitom stimuluje tvorbu některých stavebních prvků chrupavky. Pro své vlastnosti bývá glukosamin sulfát dokonce označován jako „kloubní výživa„.

Glukosamin sulfát

Studie ukazují, že glukosamin sulfát má výrazný ochranný vliv proti poruchám kloubů. Podobné vlastnosti však nebyly prokázány u glukosamin chloridu. Proto je používán kloubními odborníky pro svůj silný léčivý účinek při příznacích artritidy právě glukosamin sulfát. Významnou podpůrnou roli hraje glukosamin sulfát také při tvorbě nehtů, šlach, kůže, očí, kostí, vaziva či srdečních chlopní. Účinná je kombinace jeho použití společně s chondroitinem.

Při používání glukosamin sulfátu a dodržování doporučené denní dávky prakticky nehrozí vedlejší účinky. Doporučená denní dávka se pohybuje v rozmezí 1 – 3 g v závslosti na individuálním stavu příjemce.

Glukosamin sulfát se průmyslově vyrábí z korýšů a měkkýšů.

Lidský organismus nedokáže glukosamin získat přirozeným způsobem z potravin.

Naše nabídka

  • glukosamin sulfát
  • glukosamin chlorid

Oba výrobky nabízíme jak v potravinářské tak i ve farmaceutické kvalitě.