MSM – methyl sulfonyl methan (přesně dimethylsulfon) je organická látka, využívána jako přirozený zdroj organické síry. Průmyslově se dimethylsulfon vyrábí synteticky z látky Dimethyl Sulphoxide (DMSO).

Jedná se o bílou, krystalickou látku, bez vůně, chuti, ve vodě dobře rozpustnou.

MSM vykazuje řadu pro lidský organismus pozitivních účinků, zejména protizánětlivých. Proto nalézá uplatnění v potravních doplňcích pro zlepšení funkce kloubů (osteoartróza, revmatoiidní artritida a další) a proti bolestem svalů. Látka je často zahrnována mezi SYSADOA (symptomaticky pomalu působící léky při osteoartóze).

MSM je připisována i celá řada dalších více či méně prokázaných pozitivních účinků na lidský organismus. V literatuře se uvádí např. detoxikační vlastnosti, pomoc v léčbě alergií, synergické působení s určitými antioxidanty, zlepšení stavu citlivé pokožky a další. Většina těchto vlastností ještě čeká na prokázání podrobnými vědeckými studiemi.

MSM je přirozenou složkou ovoce, zeleniny, mořských živočichů, masa, mléka, vajíček a dalších potravin. Jeho použití společně s vitaminem C vede k synergickému efektu a zesílení jeho pozitivního působení. Bohužel jeho obsah v potravinách je nízký a tepelným zpracováním, zmrazením či dlouhodobým skladováním se ještě snižuje.

Využití MSM jako nutričního dopňku nám pomáhá zabezpečit tělu tolik potřebnou síru.

Nedostatek MSM, kterým trpí mnoho z nás, vede k četným obtížím jako je ztráta pohyblivosti, bolestivost svalů a šlach, tvorba vrásek, křečových žil, trávicí potíže či neschopnost organismu bránit se účinně alergenům.

V naší nabídce můžete nalézt MSM v potravinářské i farmaceutické kvalitě.